Jak dbać o KAVO

KAVO, jak każda inna biżuteria, którą chcesz cieszyć się przez długi czas, potrzebuje dobrego traktowania. Poniżej przedstawiam kilka zasad, którymi dobrze jest kierować się przy noszeniu biżuterii.

  1. Przechowuj KAVOsy w zamkniętych pudełkach.
  2. Chroń KAVOsy przed silnymi detergentami, kosmetykami, chemikaliami. Bezpośredni kontakt biżuterii z perfumami, lakierami, dezodorantami może spowodować przebarwienia na jej powierzchni. Dlatego zdejmuj biżuterię do wszelkich prac domowych i zabiegów kosmetycznych.
  3. Pamiętaj, że polerowane srebro w kontakcie z innymi przedmiotami może się rysować. Uważaj więc na uszkodzenia mechaniczne. Chroń KAVO przed obijaniem o inną biżuterię i przedmioty w Twoim otoczeniu.
  4. Srebro pod wpływem potu i powietrza może z czasem czernieć. Takie sczerniałe srebro można łatwo wyczyścić, najlepiej specjalnym płynem do czyszczenia srebra (polecam płyn film Connoisseurs). Przy matowych powierzchniach możesz również spróbować pasty do zębów bez drobinek. Wyszoruj powierzchnię miękką szczoteczką. Nie próbuj tego na powierzchni wypolerowanej, bo ją porysujesz – do jej czyszczenia użyj specjalnej ściereczki lub płynu. Złoconą biżuterię polecam czyścić tylko i wyłącznie specjalnym płynem, ponieważ inne metody mogą spowodować szybsze starcie powłoki złota. Pamiętaj też, że zawsze możesz oddać mi KAVO do renowacji.
  5. Powłoka złota za jakiś czas, w zależności od intensywności użytkowania, może zacząć się ścierać. Na pierścionkach utrzyma się krócej niż na naszyjnikach, czy kolczykach, bo to dłońmi wykonujemy najwięcej czynności. Daj mi znać, kiedy to się zdarzy – powłokę złota można nanieść ponownie.