FAQ

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jeśli zabraknie odpowiedzi na Twoje pytanie, skontaktuj się ze mną.

Ile kosztuje przesyłka?

Masz dwie opcje do wyboru:

  • Paczkomat Inpost – 16 zł
  • Kurier – 20 zł

Kiedy otrzymam przesyłkę?

Przesyłkę wysyłam najszybciej, jak to możliwe. Jednak jestem małą polską niszową marką i nie mam dużych stanów magazynowych. Często więc zdarza się, że realizację danego zamówienia rozpoczynam dopiero kiedy je otrzymam. Tak więc realizacja zamówienia może potrwać do 20 dni roboczych, a nawet, w przypadku Objęć, do 30 dni roboczych. Bardzo proszę o wyrozumiałość w tej kwestii.

Przesyłka kurierska idzie do Ciebie jeden dzień, przesyłka do Paczkomatu Inpost –24 do 48 godzin.

Mat czy poler?

Mat to chaotycznie wyszlifowana powierzchnia, a poler to powierzchnia błyszcząca, wypolerowana – taka w której możesz się przeglądać.

Wybierz wykończenie, które bardziej Ci się podoba. Mat będzie miał tendencję do wybłyszczania się z czasem, a poler – do pokrywania się drobnymi ryskami.

 

Czym jest złocenie i co jest pod spodem?

Złocenie to pokrywanie dowolnego metalu warstwą złota w procesie galwanicznym. Często zdarza się, że złotem pokrywa się mosiądz, wówczas kiedy powłoka złota ściera się, dzieje się to niezauważalnie, bo mosiądz ma zbliżony kolor do złota. W KAVO jednak złocimy srebrną biżuterię, żeby zachować jej szlachetność. Złotą powłokę można wielokrotnie nanosić ponownie.

Jak trwałe jest KAVOwe złocenie?

W KAVO nanosimy solidną powłokę złota na srebro próby 925. Nasze złocenie powinno wytrzymać długo, ponieważ powłoka jest stosunkowo gruba. Zależy to jednak od rodzaju produktu i intensywności jego użytkowania. I tak na przykład z pierścionków (jeśli są często użytkowane) złocenie zetrze się zdecydowanie szybciej, niż z naszyjników, czy kolczyków. Jeśli powłoka złota na Twoim kavosie zetrze się w okresie krótszym niż 1 rok, w ramach gwarancji nanosimy nową.