OBJĘCIA

Wyjątkowe pierścionki na zaręczyny i nie tylko

Jeśli szukasz unikatowego pierścionka – jesteś w dobrym miejscu. OBJĘCIA to autorski, wyjątkowy pomysł na oprawę kamieni szlachetnych, które spoczywają w oprawie objęte złotymi obejmami. Ten model to zaręczynowy ideał – funkcjonalny, wygodny w noszeniu, a przy tym bardzo oryginalny.

Do wykonania OBJĘĆ używamy złota 585 i kamieni szlachetnych  i półszlachetnych w różnych kształtach – okrągłym, markizowym i oktagonowym, owalnym i łezkowym.

Zobacz produkty z tej kolekcji

Proces

OBJĘCIA wykonujemy od podstaw ręcznie, dopasowując oprawę do konkretnego kamienia. Dzięki temu, że OBJĘCIA nie są robione z odlewu, a właśnie ręcznie, zachowują większą trwałość. Do wykonania OBJĘĆ używamy złota 585 w klasycznie żółtym, lub białym kolorze. OBJĘCIA okrągłe są zastrzeżone jako wzory przemysłowe.

OBJĘCIA na zamówienie

W przypadku droższych kamieni, jak np. diamenty, lub kamieni spoza podstawowej oferty, Objęcia wyceniam i wykonuję na specjalne zamówienie. Opcji jest wiele, a wszystko zależy od Twoich preferencji i budżetu.
Poniżej znajdziesz kilka przykładowych realizacji OBJEĆ na zamówienie. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, pisz śmiało na kontakt@kavodesign.com.

Na samym dole strony znajdziesz informacje o poszczególnych kamieniach, które możemy objąć w Objęcia.

  • OBJĘCIA z diamentem szampańskim

  • OBJĘCIA z diamentem pieprz sól

  • OBJĘCIA z diamentem VS D

Dostępne kamienie i ich właściwości

Diament

Diament to najtwardsza substancja występująca w przyrodzie (10 w skali Mohsa). Jego barwa może być całkiem bezbarwna, a tak że żółtawa, żółta, aż do brązowego, niebieska, czerwonawa, rzadko zielona, czarna.

Masę diamentu wyraża się w karatach (ct) i tak na przykład okrągły diament o średnicy 5 mm będzie miał masę około 0,5 ct. Z kolei diament 1 ct będzie miał około 6,4 mm średnicy.

Dwa kolejne ważne parametry, które dobrze jest wziąć pod uwagę, wybierając diament to jego barwa i czystość.

Barwę określa się na literami, na skali od litery D do Z, gdzie D-F to diamenty bezbarwne, a im dalej do Z, tym więcej żółtego w nich znajdziemy.

Czystość z kolei określa się na skali:

IF – internally flawless, czyli czysty, bez inkluzji
VVS1/VVS2 – bardzo bardzo drobne inkluzje, trudno zauważalne przy 10-krotnym powiększeniu
VS1/VS2- bardzo malutkie inkluzje, niewidoczne gołym okiem, trudno zauważalne przy powiększeniu
Si1/Si2 – drobne inkluzje, łatwo zauważalne przy powiększeniu
I1 – inkluzje od razu zauważalne przy powiększeniu
I2 – większe/liczne inkluzje lekko zmniejszające brylancję diamentu
I3 – duże i/lub liczne inkluzje znacznie zmniejszające brylancję

Te parametry bardzo wpływają na cenę kamienia, dlatego w KAVO diamentowe OBJĘCIA dostępne są raczej na zamówienie. Do bezbarwnych diamentów powyżej o,3 ct, dołączam certyfikat wystawiany przez niezależną instytucję (np. GIA), opisujący parametry danego kamienia.

W ofercie KAVO, na zamówienie, są też diamenty nietypowe: czarne, szampańskie i pieprz sól. Trzeba pamiętać, że to opcje bardzo ciekawe, ale znacznie mniej wartościowe niż te bezbarwne o dobrych parametrach. Szampańskie są w różnym stopniu zabarwione na żółtobeżowo (aż do brązu), przypominając kolor szampana. Pieprz sól to z kolei diamenty o niskiej czystości, mające dość dużą ilość inkluzji. To właśnie liczne inkluzje dają wizualny efekt skropienia pieprzem. Czarne diamenty to diamenty bardzo zanieczyszczone inkluzjami, „doczerniane” różnymi metodami dla uzyskania jednolitej czerni.

Żródło: Kamienie szlachetne i ozdobne Walter Schumann

Szafir

Szafir to kamień z grupy korundu o bardzo dobrych właściwościach, sprawiających, że idealnie nadaje się do używania w biżuterii (9 w skali twardości Mohsa). To, zaraz po diamentach, i tuż obok rubinów, najbardziej ceniony kamień szlachetny, który idealnie sprawdzi się w pierścionku zaręczynowym.

Szafiry występują w różnorodnych barwach, choć najbardziej kojarzone są z różnymi odcieniami niebieskiego. Mogą być granatowe, jak ciemna noc, albo błękitne, jak niebo w jasny dzień. Szafiry mogą także mieć barwę różową, fioletową, żółtą, zieloną i białą.
Większość szafirów dostępnych na rynku poddawana jest procedurze wygrzewania, która wydobywa z nich głębię koloru.

Szmaragd

Szmaragd to kamień z grupy berylu. To kamień występujący w różnych odcieniach zieleni – od niebieskawej, morskiej wręcz, poprzez żółtawą, aż po głęboką butelkową zieleń. Jego twardość plasuje się na poziomie 7,5-8 w skali Mohsa. To kamień, którego cechą charakterystyczną są mniej lub bardziej liczne wrostki, czyli inkluzje.

Większość szmaragdów dostępnych na rynku poddawana jest procedurze olejowania.

Rubin

Rubin to kamień z grupy korundu, a więc można powiedzieć, że rubin i szafir to bracia, pochodzą z tej samej rodziny. Rubin ma czerwoną barwę i jest kamieniem twardym i idealnie nadającym się do stosowania w jubilerstwie, w szczególności w pierścionkach zaręczynowych (9 w skali twardości Mohsa). Często ma w sobie wrostki, czyli inkluzje – naturalne wtrącenia, niedoskonałości, występujące w strukturze kamienia.

Większość rubinów dostępnych na rynku poddawana jest procedurze wygrzewania, która wydobywa z nich głębię koloru.

Morganit

Morganit to odmiana berylu (a więc jest to brat szmaragdu) o różowo-pomarańczowej, łososiowej barwie. Jest to kamień stosunkowo twardy – 7,5-8 w skali twardości Mohsa. Jego barwa w moim odczuciu przypomina barwę skóry – beżoworóżową, niczym niepomalowanych paznokci, albo pączków.

Topaz

Topaz to kamień o twardości 8 w skali Mohsa. Występuje w różnych barwach, choć najbardziej znana jest ta niebieska. W KAVO spotkasz topazy w barwowej odmianie London Blue, którzy przypomina deszczowe, lekko zgaszone, szarawe niebo.

Turmalin

Turmalin to kamień o twardości 7-7,5 w skali twardości Mohsa. Najczęściej spotyka się turmaliny różowe – Rubellity, lub zielone – Verdelity. To kamień, który często bywa różnobarwny w ramach jednego kryształu.

Iolit

Iolit to rzadki minerał z grupy krzemianów o stosunkowo wysokiej twardości (7-7,5 w skali twardości Mohsa) i niespotykanym zabarwieniu. Kolorem przypomina fiołki, albo jagody.

Cytryn

Cytryn jest kamieniem z grupy kwarcu i swoją nazwę zawdzięcza cytrynowej barwie. Jego twardość to 7 w skali Mohsa.

Kwarc różowy

Kwarc różowy to mlecznoróżowa, nieprzezroczysta odmiana kwarcu o stosunkowo niskiej twardości (7 w skali twardości Mohsa). Jego kolor przypomina kwitnące na wiosnę kwiaty.

Chromdiopsyd

Chromdiopsyd, inaczej Diopsyd Chromowy to kamień o niskiej twardości (5-6 w skali twardości Mohsa) i dziko zielonej, głębokiej barwie, która jest tak intensywna, że przypomina zieloną skórę superbohaterów z kreskówek.